موسسه آموزش زبانهای خارجی و اعزام دانشجوی کوثر
صفحه نخست    درباره ما    فعالیتهای فرهنگی    ارتباط با ما

فرانسه France

 • موقعیت فرانسه در جهان
 • موقیت علمی فرانسه در جهان
 • تنوع مراکز آموزشی و دانشگاهی
 • وضعیت کار دانشجویی در فرانسه
 • انواع مختلف مسکن برای دانشجو
 • خوابگاه های دانشجویی خصوصی
 • اجاره مسکن از یک خانواده
 • تحصیل دیپلمه ها در فرانسه
 • دوره های آموزشی زبان فرانسه موسسه کوثر
 • کلاسهای گروه زبان فرانسه
 • تحصیل در سوئیس
 • چارت درسی زبان فرانسه


موقعیت فرانسه در جهان

فرانسه پهناور ترین و خوش آب و هوا ترین کشور اروپا می باشد ، دارای رتبه اول جذب توریست در جهان می باشد .

در ضمن یکی از امتیازات فرانسه داشتن بهترین کشور های جهان در همسایگی آن است که شامل : آلمان ،ایتالیا،اسپانیا، انگلیس،سوئیس ،بلژیک و لوکزامبورگ است و بی شک اقتصاد و فرهنگ هر کشوری متاثر از همسایگان آن است .

موقیت علمی فرانسه در جهان

-  با بیش از 170000 دانشجوی خارجی بزرگترین میزبان دانشجویان خارجی در اروپاست ..
-  آموزش در دانشگاه ها و مدارس دولتی فرانسه برای خارجیان کاملا رایگان است.
-  بد نیست بدانید اولین دانشگاه اروپا در پاریس در قرن 12 تاسیس شد .
-  حدود 90 دانشگاه دولتی با هزار واحد آموزشی رایگان در تمام شهر های فرانسه پراکنده اند .

تنوع مراکز آموزشی و دانشگاهی

الف) دانشگاه های دولتی

در حال حاضر در فرانسه حدود 90 دانشگاه دولتی وجود دارد که زبان رسمی آنها فرانسه است و هیچ شهریه ای از خارجیان دریافت نمی کنند . تمام این دانشگاه ها در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند و تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی را آموزش میدهند و در پایان هر مقطع به دانشجو مدرک ملی فرانسه را اعطاء می نمایند.

ب) مدارس عالی

این مدارس از ابتدای قرن 19 برای تربیت کار مندان عالی رتبه در تمام زمینه های مدیریتی ، خدمات عمومی ،هنر،مهندسی و علوم تاسیس گشته اند و آموزش حرفه ای را ارائه میدهند  و برای پذیرش دانشجو حتی  از خارجیان گزینش عملی دارند . بعضی از این مدارس دولتی اند و تحت نظر یک وزارتخانه اداره می شوند و یا در زمینه بازرگانی وابسته به اطاقهای بازرگانی اند و در نهایت مدارس عالی خصوصی و در نتیجه تمام مدارس   و  با هر جایگاهی زیر نظر وزارت آموزش ملی قرار دارند.

نکته : بعضی از مدارس حدود 10 درصد به زبان انگلیسی هستند که البته شهریه بیشتری نسبت به فرانسوی ها دارند .

وضعیت کار دانشجویی در فرانسه

پس از ثبت نام دانشجوی خارجی در دانشگاه ،   کالج زبان و یا هر موسسه آموزشی ، دانشجو از امتیاز تامین اجتماعی فرانسه برخور دار شده و در صورتی

که بورسیه نباشد ، قانون فرانسه اجازه کار حداکثر 20 ساعت در هفته را میدهد ، از اولین سال شروع تحصیلات  امکان اخذ مجوز موقت کار 9 ماهه قابل تمدید وجود دارد و برای تعطیلات تابستانی دانشگاه این مجوز با اعتبار سه ماهه صادر میشود .
توضیح :

علارغم ضعیف بودن بازار کار در اروپا و نسبی بودن شانس دانشجو برای یافتن کار مطلوب و آمار نسبی بیکاری در جهان ، فرانسه نسبت به خاور میانه و ایران به خاطر جایگاه صنعتی و اقتصادیش وضعیت مطلوب تری دارد ولی به هر حال دانشجو بهتر است در برنامه ریزی مالی خود کار کردن سال اولش را محاسبه نکند و هزینه های مختصر سال اول را آماده داشته باشد.

انواع مختلف مسکن برای دانشجو

خوابگاه های دانشگاه

بعضی از این خوابگاه ها دارای خدمات ویژه مانند نظافت بخش های عمومی ، تعویض ملحفه ها ، نگهبانی دائمی و .................

متوسط اجاره این خوابگاه ها بین 120 تا 300 یورو در ماه است .

این مسکن ها بر حسب موازین اجتماعی اعطا می شود . گرفتن اتاق در خوابگاه دانشجویی بخصوص در شهر پاریس بسیار مشکل است . زیرا که این خوابگاه ها در واقع برای دانشجویان بورسیه و در درجه اول برا دانشجویان بورسیه دولت فرانسه در نظر گرفته شده است و در نهایت ظرفیت های خالی به خارجیان عادی ثبت نام شده تعلق می گیرد .

خوابگاه های دانشجویی خصوصی

این خوابگاه های خصوصی به منظور استفاده دانشجویان در شهر های بزرگ ایجاد شده است که در سال های اخیر و به منظور جبران کمبود خوابگاه های دانشجویی توسعه یافته است . این خوابگاه ها شامل سوئیت های مبله و مجهز (شامل آشپزخانه کوچک با ظرفشویی یا بدون آن ، حمام ، کابینت و......) و فضاهای عمومی شامل کافه تریا ، سالن ویدئو و تلویزیون ، سالن جلسات ، بخش تهیه فتوکپی و ماشین های لبا سشویی اتوماتیک ..... می باشد . اجاره این سوئیت ها تابع مقررات رهن و اجاره بخش خصوصی بوده و با انعقاد قرارداد اجاره که شامل ودیعه نیز می باشد قابل اجرا است که این وجه ضمانت در پایان قرار داد در صورتی که شرایط مسکن هنگام تخلیه مانند روز اول تحویل باشد و آسیبی به مسکن نرسیده باشد به مستاجر مسترد می گردد .

در بعضی از این خوابگاه ها در صورتی که قرار داد اجاره حداقل برای مدت یکسال باشد هزینه های برق و مالیات مسکن بر عهده دانشجو است .مبلغ اجاره نیز در پاریس بین 370 تا 600 و در دیگر شهر ها بین 250 تا 500 یورو متغیر است .

اجاره مسکن از یک خانواده

یکی دیگر از روشهای راه های تهیه مسکن که بیشتر مناسب اقامت های کوتاه مدت است اجاره یک اتاق مبله در یک خانواده است . شکل های مختلفی از این نوع اجاره وجود دارد مانند : با صبحانه یا با امکان استفاده از آشپزخانه و .....

در تمامی موارد خواسته های مالکین می تواند متغیر باشد (وثیقه یا پیش پرداخت یک ماه اجاره ) یا محدودیت هائی شامل دعوت دوستان ، سرو صدا و ........ اجاره ماهانه نیز در پاریس بر حسب شکل اجاره می تواند بین 250 تا 400 یورو متغیر باشد . عموما اجاره ماهانه در شهرستان نصف اجاره در پاریس است

با اینکه اجاره کار دانشجویی در فرانسه 18 ساعت در هفته می باشد  ولی در وجود داشتن شرایط خاصی دانشجویان می توانند با تغییر وضعیت ((دانشجویی)) به((کاری)) از اجازه کار تمام وقت استفاده نمایند . در این صورت میتوانند نسبت به اخذ اقامت ده ساله نیز اقدام نمود .

تحصیل دیپلمه ها در فرانسه

دیپلمه ها برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی بایستی از طریق رایزنی فرهنگی فرانسه در امتحان خاصی شرکت نمایند که این امتحان همه ساله توسط این مرکز برگزار می گردد قبولی در این امتحان یا داشتن مدرک زبان فرانسه معتبر مجوز اقدام برای پذیرش لیسانس است .

دوره های آموزشی زبان فرانسه موسسه کوثر:

-      دوره های ترمی
-      دوره های فشرده ،نیمه فشرده و خصوصی
-      دوره های تخصصی DELF-DALF-TCF
-      دوره های تخصصی جهت آزمون سفارت کانادا
-      دوره های تخصصی باز آموزشی گرامر فرانسه
-      دوره های تخصصی مکالمه فرانسه
-      دوره های تخصصی درک فیلم
-      دوره های تخصصی آمادگی فن ترجمه (برای دانشجویان مقطع لیسانس )
-      دوره های باز آموزی واژه شناسی فرانسهکلاسهای گروه زبان فرانسه:

کلاسهای ترمی مکالمه فرانسه با جدید ترین متد آموزشی

(Campus)

کلاسهای آمادگی امتحان "TEF "Test d`Evaluation de Français

مدرک معتبر جهت ثبت نام در دانشگاه های فرانسه و کانادا و مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا


کلاسهای آمادگی امتحان "TCF "Test de Connaissance du Français
Le test de Français du ministère de 1`Èducation nationale

کلاسهای مکالمه ویژه با استفاده از لابراتوار زبان

Chansons, films, activités théâtrales

دوره مترجمی (TRADUCTION)

به صورت فشرده ویژه زبان آموزانی که مایل به فراگیری فن ترجمه به صورت حرفه ای می باشند و دانشجو یانی که مایل به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد گرایش مترجمی هستند برگزار می گردد

دوره ترجمه شفاهی (INTERPRETARIAT)

اولین بار در اصفهان ،توسط استاد از تهران جهت زبان آموزانی که مایلند به صورت مترجم هم زمان (INTERPRETE) و یا راهنمای توریست فعالیت نمایند

دوره های زبان فرانسه ویژه ی کودکان
 الف- رده ی سنی ٦-٤ سال : همه روزه از ساعت ٨الی ١٢با روشهای نوین آموزشی و فعالیت های فوق برنامه (موسیقی, نقاشی،قصه خوانی  و...)تحت نظر اساتید دانشگاههای فرانسه توسط مربیان دوره دیده
 ب- رده ی سنی ۱۱-۷ سال : با جدید ترین متد آموزشی (Caramel)

کلوپ فرانسه زبانان (Clup de Francophonie)


خبرنامه
خبرنامه پیامکی

نام کاربری:
رمز عبور:
مرا به خاطر داشته باش
 

آیا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
آیا نام کاربری خود را فراموش کرده اید؟

 


© Copyright 2004-2019 - www.kowsarinstitute.com.


اخبار و اطلاعیه های سایت